Dotarcie do celu często wiąże się z koniecznością wykonywania gwałtownych manewrów ruszania i zatrzymywania, co oznacza zwiększone zużycie paliwa. Każdy kolejny nadprogramowy litr benzyny, to dodatkowy koszt. W celu wyeliminowania tego problemu należy zastosować odpowiednie techniki jazdy. Ecodriving jest sposobem prowadzenia samochodu, który pozwala na zminimalizowanie spalania paliwa. Seat zamierza pomóc kierowcom w zmianie przyzwyczajeń.

Ecodriving to nie tylko oszczędność, Seat ma na uwadze ochronę środowiska naturalnego

Ecodriving znany jest już od lat 90. ubiegłego wieku, a później został uzupełniony o techniki jazdy defensywnej. Ten sposób prowadzenia samochodu ma skutkować ograniczeniu emisji spalin oraz zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa. Seat wprowadza na rynek w pełni napędzane elektrycznością modele, co ma być początkiem wdrażania kierowców w filozofię ecodrivingu. Z biegiem czasu ma to wpłynąć na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych i natężenia ruchu w miastach.

Seat czyni ecodriving modnym

Producent z Hiszpanii w swoich modelach kieruje się zbiorem najbardziej ekologicznych i ekonomicznych zasad. Ekojazda dotyczy nie tylko wskazówek w kontekście utrzymania auta, ale też jego przygotowania do drogi, kończąc na samej technice jazdy. Seat kieruje się tymi standardami w przypadku wszystkich rodzajów aut, niezależnie od ich jednostki napędowej. Nie da się ukryć, że ekojazdy trzeba się nauczyć, stąd też Seat rezygnuje ze zbędnych kilogramów w swoich autach i dba o określoną aerodynamikę.

Poziom spalania zależy od technologii – Seat stawia na oszczędne jednostki

Seat w swojej ofercie proponuje modele w kilku wariantach silnika, w tym także opowiada się za ich downsizingiem. Najnowsze modele ze stajni Martorell są odpowiednio wyważone, a ich podzespoły wykazują wadliwość zasadniczo odbiegającą od średniej. Wszystkie udogodnienia techniczne, jakie wprowadza Seat nie przyniosą rezultatów,jeśli kierowcy nie pojmą zasad ecodrivingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *