W obliczu ekologicznych wyzwań nikt nie chce rezygnować z własnego środka transportu. Seat wychodzi naprzeciw wyzwaniom niskoemisyjnej przyszłości udostępniając model el-Born. To w pełni elektryczny pojazd, który łączy w sobie system autonomicznej jazdy, napęd elektryczny oraz łączność z siecią. Czy el-Born ma szanse stać się przyszłością motoryzacji?

El-Born projektem Seata przemyślanym od podstaw

Seat nie rzuca słów na wiatr i tak jak zapowiadał, od 2020 roku zamierza zwiększyć elektryfikację swojej marki. Projekt jakim jest el-Born jest naszpikowany innowacyjnymi rozwiązaniami opartymi na platformie MEB, którą zaprojektował Volkswagen. W tym przypadku sportowy charakter powinien spełnić wszystkie potrzeby współczesnych kierowców. Niespotykane osiągi gwarantuje 204-konny silnik elektryczny, który jest zasilany zestawem akumulatorów, który wydajności sięga 62 kWh. Dzięki temu El-Born przyspiesza do 100 km/h w 7,5 sekundy.

Mobilność najwyższej klasy – Seat zna potrzeby kierowców

Prowadząc el-Born można doznać wyjątkowych wrażeń z jazdy. Seat postawił na dynamiczną i energiczną jazdę, którą zapewnia odpowiednia aerodynamika pojazdu. Przeniesione niżej zostały wloty powietrza, które dostatecznie chłodzą akumulatory. Charakter auta został podkreślony poprzez lekkość linii nadwozia. Seat pomyślał o wysokiej wydajności jazdy i komforcie kierowców oraz pasażerów.

Seat el-Born przejmuje część obowiązków kierowcy

Na uwagę zasługują najnowocześniejsze rozwiązania w kontekście łączności i autonomiczności. Seat postanowił wprowadzić częściową automatyzację manewrów, co sprawia, że el-Born przejmuje kontrolę podczas kierowania, przyspiesza oraz zwalnia. Z kolei Intelligent Park Assist zapewnia komfort podczas parkowania. Seat potwierdza, że podąża zgodnie z nurtami dotyczącymi przyszłości jazdy. Projekt el-Born ma zwiększyć sprzedaż pojazdów na prąd, siła tej innowacji ma podkreślić globalny proces digitalizacji hiszpańskiej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *