Seat postanowił zaskoczyć wszystkich, nie tylko swoją konkurencję, ale też potencjalnych klientów. W swojej ofercie postawił na samochód koncepcyjny – Seat Cupra Tavascan, SUV coupe z dynamicznym nadwoziem, innowacyjnymi technologiami i eleganckim wnętrzem. Całość napędzana dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 306 KM.

Seat Cupra Tavascan zaprojektowany z myślą o potrzebach rynku elektrycznych SUV-ów

Został stworzony na platformie MEB Volkswagena i posiada wydajny akumulator o pojemności 77 kWh, dzięki czemu jest w stanie uzyskać zasięg do 450 km. Seat Cupra Tavascan to sportowa elegancja i praktyczność. Jest pierwszym w pełni elektrycznym i bezemisyjnym modelem marki Seat. To idealny moment, gdyż zdaniem specjalistów, przewidywany wzrost zapotrzebowania na samochody elektryczne ma zwiększyć się o 15%. Jeśli dołożymy do tego ekspresyjny design, to otrzymamy model, który może być przyszłością motoryzacji. Seat przedstawia koncept mocy i elektryfikacji dostosowany na ulice.

Parametry techniczne sportowej hybrydy Seata

Wygląd zewnętrzny podkreśla elektryczny rodowód, który jest kluczowy dla projektu marki Seat. Wydajność i chłodzenie akumulatorów zapewniają otwory wentylacyjne, a dyfuzor zwiększa właściwości aerodynamiczne. Zewnętrzne wizualne wrażenia to jedno, należy też wspomnieć o wnętrzu, które zapewnia komfort zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Wsiadając do Cupry Tavascan mamy wrażenie przestrzenności, a każdy detal został przemyślany przez Seat.

Wydajność drugimi imieniem Seata Cupry Tavascan

Elektryczność, to wydajność, dynamika i wiele właściwości jezdnych, których potrzebują kierowcy. Dwa silniki zostały w pełni zintegrowane, a napęd na cztery koła wraz z zestawem akumulatorów stanowi doskonałe uzupełnienie tego bezawaryjnego mechanizmu. Środek ciężkości został nisko osadzony, dzięki czemu dynamika to jeden z walorów, na który w kontekście tego modelu postawił Seat. Debiut Cupry Tavascan jest przewidziany na targach motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *